02/11/2014

midi full skirt


1950'leri bize, bizi de 1950'lere taşıyan modaya teşekkürler!!!

Ne güzel bir şeydir bu diz altı kloş etek! Geçen sene yükselişe geçen bu etek bu sezon da yerini sağlam şekilde koruyor. Kim giyerse giysin kendisini prenses gibi hisseder diye düşünüyorum. Birazdan paylaşacağım fotoğraflar bunun kanıtı aslında ama ben yine de bu eteğin sihrinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle ağırlıklı olarak topuklu - mümkünse ince topuklu - ayakkabı ile giyilir. Hal böyle olunca figürümüz ve özgüvenimiz 'süpersin!' iç sesini dinlemeye başlar. Babetle de şık olur ancak iç ses biraz kısık çıkabilir.

Belimizi olduğundan ince gösterdiği gibi, kabarık olması nedeniyle kalçalarımızı örterek bizi klasik endişelerimizden uzaklaştırır. Yüzümüzde bunun verdiği rahatlıkla arz-ı endam ederiz.

Belimizi ince göstermesinden bahsetmişken; üstüne giydiğimiz bluz, kazak veya t-shirt'ü eteğimizin içinde kullanarak bu etkiyi arttırabiliriz. Her ne kadar romantik bir parça olsa da, baskılı bir t-shirt, deri biker ceket veya boyfriend gömlekle kombinleyip eteğimizi modernize edebiliriz. 

Bu fiziksel özelliklerin yanında, 2015'e az kala hepimizin bir parça eski zaman asalet ve saflığına özlemimiz var sanırım. İşte böyle zamanlarda moda imdadımıza yetişiyor ve kendini tekrar etme pahasına bizi geçmişe götürüyor.

Uzun yazdıysam affola, zira uzun bir ara vermiştim blogumda yazmaya.

Pastırma sıcağıyla da olsa içimizin ısındığı bir hafta ve ay olsun bakalım!
Thanks to fashion for taking us back to 50's!

What an amazing thing is that midi full skirt! I assume, whoever wears it feels like a princess. I certainly do so!

Below photos prove it but I want to mention a little about this skirt's magic.

First of all, we mostly pair it with high hells, especially point ones. Here comes the better figure illusion and self-confidence. Ballerinas also would do, but without an illusion.

It makes our waist look slimmer and covers our hips, solving a great common problem for most of us. We walk with a smile of relief on our face.

While mentioned a slimmer belly; if we keep the blouse, tee or sweater fitted in our skirt it would help us to keep that effect. Even it's a romantic piece, we can pair it with a printed tee, leather biker jacket, boyfriend shirt or cropped top. 

Plus those attributes, while getting closer to year 2015, I think we all need some pastimes dignity and purity. At that point the fashion comes and takes us back to… 

Please forgive me if I kept you long, but I had a long break. May we have a warm-ing week and month then!
written by Banu Günbal

No comments:

Post a Comment