13/03/2014

black or white


Bu hafta güneş beklenenden önce kendini gösterdi. Ben de fırsattan istifade baharlık kıyafetlerimi giydim. Yine siyah ve beyazdan vazgeçemedim :)

Önceden penye parçalar bahar veya yaz aylarında giyilirken, artık yılın 12 ayı giyebiliyoruz. Üstümdeki penye kalem eteği kış boyunca, tabii ki çorap desteğiyle, giydim mesela. Kalem eteklerin üstüne en çok cropped parçaların yakıştığını daha önce konuşmuştuk. Bugün de üstümde yoğun baskı tekniğiyle kabartı efekti verilmiş cropped bir bluz var. Baskı veya kumaşın dokusuyla verilen kabartı, ilkbahar/yaz sezonunun sık görülecek özelliklerinden biri. Benim bluzumda öne çıkan özelliklerden biri de şeritler şeklinde ara ara kendini gösteren şeffaflık.

Bu kombinimi henüz akşamları çıkarken giyemezseniz de, güneşin daha uzun süre bizimle olmaya başladığı gündüz saatlerinde giyebilirsiniz. Güneşin sizi ısıttığı bir masada oturmuş salatanızı yerken, denim ceketi çıkarıp rahatlıkla kolsuz üstle oturabilirsiniz. 

Haftayı bol mutluluk hormonuyla sonlandırmanız dileğiyle… 
The weather got better earlier than expected this week. Thanks to it, I have my spring outfit on; again black&white.

Jersey pieces used to be worn at spring or summer seasons, but now we can wear them all round the year. I used this jersey pencil skirt, of course with tights, during winter. We discussed that pencil skirts are paired best with cropped tops. Today I have a puff-printed cropped top. Puff effect, either with print or fabric detail, will be popular this spring/summer. Another important detail of my top is sheer bands. 

Wish you joy for rest of the week...ZARA denim ceket / jacket
ZARA üst / top
H&M etek / skirt
GUCCI 'SOHO' çanta / bag
İNCİ ayakkabı / shoes
MANGO bileklik / bangle

photos by Canan Engin

No comments:

Post a Comment